Dne 25.6. bude pracoviště prodej náhradních dílů a ekologická likvidace autovraků na ulici Jemnická kvůli čerpání řádné dovolené UZAVŘENO. Děkujeme za pochopení.

+420 568 404 011           ferrum@ferrum-mb.cz

O NÁS

O společnosti

Společnost FERRUM s.r.o. byla založena dne 15. 12. 1993 jako ryze obchodní firma převážně s hutními materiály. Za dobu své existence si získala v regionu velice dobrou pověst. Zákazníci si nás cení zejména pro krátké dodací lhůty a výhodné ceny hutních materiálů.

Od počátku, se skromným vybavením v jedné kanceláři, jsme se snažili, abychom v rámci našich možností uspokojili i ty nejnáročnější zákazníky. Samozřejmě, že ne vždy se to zcela podařilo. Investovali jsme však do zařízení, které nám mělo napomoci k tomu, abychom byli schopni nabídnout zákazníkům více. Z toho důvodu jsme pořídili manipulační techniku autojeřáb Tatra 815 AD- 20 T a dva tahače Mercedes-Benz s návěsy.

Zároveň se začal utvářet mladý a tvůrčí kolektiv pracovníků, kteří mnohokrát neváhali a obětovali pro firmu tolik potřebný čas. V roce 1998 firma zakoupila nové prostory ke skladování hutních materiálů a rekonstruovala je. Vznikla tak plocha 3000 m2 pod jednou střechou o skvělé manipulační možnosti, kterou zajišťují dva mostové jeřáby o nosnosti 5 t.

Myslíme, že jde o jeden z největších skladů hutního materiálu na jihozápadní Moravě.

Předpokládáme, že budeme během letošního roku schopni nabídku ještě rozšířit o dalších cca 100 – 200 položek a minimálně o dalších cca 200 tun hutního materiálu. Rovněž jsme schopni tento materiál dělit jak plamenem, tak i na pásové pile /popř. i na úhly do 240 mm/ .

V roce 2010 jsme dále rozšířili možnost prodeje náhradních autodílů, a to jak nových, tak i použitých z autovrakoviště či z testovacích vozidel. Tento prodej se realizuje v nových skladech na ulici Jemnické 773.

Firma FERRUM s.r.o. také obchoduje s kovovým odpadem a postupně získává v této oblasti další potřebné zkušenosti a obchodní partnery.

1993
1993

Založení společnosti

1998
1998

Nákup nových skladovacích prostor

2005
2005

Zahájení ekologické likvidace autovraků

2007
2007

Nové provozovny v Jemnici a Velkém Meziříčí

2009
2009

Nový ohraňovací lis a pálící automat

2012
2012

Otevření pobočky Třebíč

2016
2016

Nový areál na ul. Chelčického

2018
2018

Nový nákl. automobil MAN a autojeřáb

Dále můžeme nabídnout i služby jako je třeba práce autojeřábem nebo autodoprava již zmíněným vozovým parkem. Od března 2005 firma zahájila činnost ekologické likvidace autovraků v areálu Chelčického 260.

V roce 2007 jsme rozšířili činnost kovošrotu o nové provozovny v Jemnici a ve Velkém Meziříčí. V roce 2009 jsme rozšířili strojový park o ohraňovací lis a pálící automat pro pálení trubek a plechů plazmou.

V roce 2010 jsme zvýšili možnosti výroby o zakružování profilů a trubek.

V roce 2010 jsme pořídili novou technologii, která umožňuje vysoce přesné laserové dělení trubek a plechů nejen u běžných konstrukčních materiálů, ale i nerezu, hliníku a jeho slitin, mědi, mosazi a bronzu.

FERRUM s.r.o. se dále také zabývá zámečnickou výrobou a výrobou podlahových ocelových roštů, prací s CNC stroji jako je ohýbání profilů, ohraňování a dělení trubek či plechů a v neposlední řadě také výrobou pivních setů a laviček.

Firma FERRUM s.r.o. přispívá k rozvoji města, podporuje kulturu, sport a jiná zájmová sdružení. Patří mezi významné zaměstnavatele v Moravských Budějovicích, kde si také vybudovala výraznou pozici moderní firmy s dynamickým růstem. Je členem Hospodářské komory Jihlava, je autorizovaným místem pro sběr a zpracování autovraků sítě Callparts. Firma zavedla a používá systém managementu kvality dle ČSN EN ISO 9001:2016, systém environmentálního managementu ČSN EN ISO 14001:2016, zavedla a používá proces svařování který odpovídá ČSN EN ISO 3834-2:2006.

Co dodat závěrem? Snad jen to, že pokud máte zájem o hutní materiál, některou z našich činností nebo o cokoliv dalšího z naší nabídky, kontaktujte nás telefonicky, mailem a nebo nás navštivte na některé z našich provozoven.

Věříme, že se u nás budete cítit dobře a budete spokojeni, protože to je náš úkol a také cíl.

Děkujeme všem zákazníkům za dosavadní přízeň a těšíme se na další obchodní spolupráci.

Děkujeme všem zákazníkům za dosavadní přízeň a těšíme se na další obchodní spolupráci.